Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

Fil Art Reklam Tasarım Organizasyon Ltd. Şti. Firması 2010 yılında bir Fil Danışmanlık iştiraki olarak kurulmuş olup…

NE KADAR FORMAL DEĞİL Mİ? Size her firmada olduğu gibi böyle formal ve sıkıcı bir tanıtım yazısı hazırlamayı emin olun hiçbir zaman istemedik. Zaten isteseydik bile ekip içerisinde o kadar resmi ve ciddi yazı hazırlayacak ciddiyete sahip bir takım arkadaşımız maalesef yok! Neyse lafı fazla uzatmadan konuya girelim.

Fil Art gerçekten 2010 yılında bir gece bir dost sohbeti esnasında fikir olarak ortaya atılmış, sonrasında sabahında unutulmayarak üstüne gidilip hayata konulmuş bir deliler evi projesidir. Kurulumundan bugüne kadar içerisinde yaşayan organizmalar hariç hiç kimsenin anlamlandıramadığı kendine has çalışma prensipleri bulunan,  hayatta yetişmez denilen her işi yine bazen kendilerinin bile algılayamadığı şekilde yetiştiren, mesai mevhumundan bi haber, yaptığı şeyi iş değil de bir hobi, bir eğlence aracı olarak gören kendi halinde, deliliklerinden ve çılgınlıklarından anormal derecede verim ve keyif alabilen çekirdek bir kadrodan ibarettir.

Onuncu yılında coşkuyla çalışmalarına devam eden ekibimiz, kurulumundan bugüne kadar pek çok ajansın uğraşmaktan pek haz etmediği üretim ve uğraşmaktan çok haz aldığı (revize kısımları hariç) tasarım işleriyle kafayı bozmuş, ürettiği her şeyi bir sanat eseri edasıyla yeni yol arkadaşlarına sunmaktan hiçbir zaman geri kalmamıştır. Yani sağlıklı insan diliyle anlatılmak istenirse ajansımız sadece tasarım işleriyle uğraşmamakta, aynı zamanda anahtar teslim işlere de bazı bazı tasarımdan bile fazla yoğunlaşmaktadır. Bu ofisin içinde herkes kalemden tabelaya kadar hangi yöntemlerle nasıl baskı yapılacağını, nasıl üretileceğini, bir tabelanın bir metrekaresine kaç adet led  sığacağını bilir. Bu zamana kadar yüzlerce irili ufaklı projeye imza atmış ekibimizde 10 yıl içerisinde sadece 3-4 ekip arkadaşımızda değişiklik olmuştur. Emin olun buraya stajyer olarak gelip kendisini ofis içerisinde sabitleme olayını abartmış arkadaşlarımız mevcut. Biz onları bazen bir masa ya da sandalye olarak görüyoruz, o derece sabitler ofis içerisinde.

Kısmi olarak uyarı mahiyetinde tekrar tekrar yinelemekte fayda görüyorum. Bu ajans içerisinde herkes kimsenin cesaret edemediğine elini uzatır. Reklam fikirleri içerisinde kimin ne kadar aman canım o biraz iddialı olmaz mı, aşırıya kaçmaz mı dediği fikir varsa bu dükkanın içerisinde o ekrandan o ekrana koşmaktadır. Eskilerden beri bizimle yol arkadaşlığı yapmış kurumsal firmalarımız dahi bu duruma alışkanlık göstermişlerken takdir edersiniz ki yeni yol arkadaşlarımız için bu organik yapımızı değiştirmek karakteristik özelliklerimizden vazgeçmek olacaktır ki bu durum önce bizim, bir zaman sonra da sizlerin canını sıkacak haller alacaktır. O yüzden DELİDİR NE YAPSA YERİDİR i kendisine motto edinmiş bu ekibi kendi haline bırakın, koltuğunuza oturun ve biz sizi meşhur ederken keyif kahvenizi yudumlayın. İYİ REKLAMLAR… 

Önemli Not : Hakkımızda daha fazla bilgi edinme isteği içerisindeki arkadaşlarımızı özellikle hafta sonları mutlaka ofise bekliyoruz. Bu mekanda her şey ertelenebilir ama çay kahve sohbet asla ertelenmez. Sohbetle kurulmuş bir mekanın vefa borcudur bu durum.